O vedz.sk

Čo je vedz.sk?

Vedz.sk je nezávislý portál, ktorý má za úlohu “uvídzať veci na správnu mieru”. Chceme vyvracať hoaxy, mýty a zamerať sa na seriózne informácie s odvolávaním sa na renomované zdroje. Na informácie s výpovednou hodnotou


Prečo?

Myšlienka vznikla približne niekedy v čase kedy bolo podľa niektorých “zaručených” informácii treba piť Savo proti Covidu-19. Tiahla sa tým ako boli vo vakcínach čipy a ako USA rozpútali vojnu v Ukrajine.

Poslednou kvapkou kedy sme si povedali, že vedz.sk naozaj spustíme boli preferencie a výsledok volieb do NR SR 2023. Keď sa začalo javiť zloženie vlády.

Máme také tušenie, že najbližšie volebné obdobie bude bohaté nie len na hoaxy od ľudí, ale aj na tie pochadzújce od zvolených zastupiteľov ľudu. A tak sa im pozrieme na zúbok.


Aké sú zdroje?

Záleží od konkrétnej témy. Na to, aby nám bolo jasné že pitie kyseliny nie je vhodné si trúfneme povedať, že netreba viac ako pár tried základnej školy. Pri zložitejších témach nájdete vždy odvolanie sa na zdroj ako mýlnej tak aj korektnej informácie.


Kto je vedz.sk?

Vedz je nezávislý blog, ktorý spravuje skupina kamarátov s rovnakým zmýšlaním a averziou voči nepravde, dezinfo scéne a rôznemu zavádzaniu ľudí. Web nesponzoruje žiadna zahraničná ani Slovenská firma, žiadna mimovládka a ani politická strana. Spolupráci sme síce otovrení, ale na základe morálnych hodnôt a bez možnosti ovplyvnenia obsahu.